Działamy – zmieniamy. Centrum Rozwoju Rodziny

Celem projektu jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych w Zabrzu

Projekt „Działamy-zmieniamy” realizowany będzie w Zabrzu w okresie od 01.01.2021 do 31.12.2022 r.

Działania kierowane są do osób wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym i ich rodzin oraz otoczenia.

Fundusze Europejskie

Niniejszym informujemy, że Centrum Rozwoju Rodziny, w związku z okresem trwałości, nadal zapewnia Państwu dostęp do usług społecznych oferowanych w ramach projektu – jeżeli chcą Państwo skorzystać z usług naszego Asystenta rodziny bądź wychowawcy – prosimy o kontakt: crr@crr.miastozabrze.pl.

Zapraszamy serdecznie.

Wsparcie dla dzieci i młodzieży – “Akademia Bohatera”

Prowadzenie zajęć w ramach „Akademii Bohatera” dla 25 dzieci (15K/10M), głównie w postaci pracy podwórkowej – gry i zabawy zwiększające wiarę we własne siły i poczucie własnej wartości.

ZAJĘCIA BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY W SIEDZIBIE CENTRUM ROZWOJU RODZINY W ZABRZU UL. PARK HUTNICZY 8.

Zajęcia w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych tj.:

• Podstawowe kompetencje matematyczne naukowo- techniczne (warsztaty techniczne, architektura- tworzenie tekturowych miast i budynków, tworzenie scenografii,
  • z eksperymentów naukowych- świat chemii i fizyki,
  • kompetencje społeczno – obywatelskie (zajęcia taneczno – muzyczne, piłka nożna, zajęcia teatralne)
  • inicjatywność i przedsiębiorczość (zajęcia fotograficzne, zajęcia z przedsiębiorczości. Zajęcia będą miały formę mini – projektów wypracowanych wspólnie przez dzieci i wychowawcę – min. trzy wydarzenia)

ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZONE W TEATRZE NOWYM W ZABRZU ORAZ NA STADIONIE Górnika Zabrze.

Poradnictwo dla dorosłych (30 os) w tym:

• poradnictwo prawne,
  • poradnictwo psychologiczne,
  • terapia psychologiczno-pedagogiczna,
  • mediacje.

PORADNICTWO BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO W SIEDZIBIE CENTRUM ROZWOJU RODZINY W ZABRZU UL. PARK HUTNICZY 8. ZGŁOSZENIA OSOBISTE W Centrum rozwoju Rodziny lub tel. 32 630 32 33.

Zdjęcia z warsztatów

Mamy z maluszkami

Zakończyliśmy cykl spotkań "Mamy z maluszkami".

Inauguracja Akademii Przyszłości

Relacja zdjęciowa z fantastycznego projektu “Akademia Przyszłości“.

Plakat

W naszym mieście zakończyły się półkolonie zorganizowane przez Miasto Zabrze w ramach projektu edukacyjno-zawodowego „Lato w Zabrzu”.

Projekt realizowany był w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Półkolonie odbywała się w terminach:
18-29 lipca 2022 r. – I turnus
01-12 sierpnia 2022 r. II turnus

Plakat

Zapraszamy!

1648468280288

Zabrzańskie Panie miały okazję w miłej i przyjaznej atmosferze spędzić sobotni poranek. W ramach spotkania odbyły się warsztaty ze stylistką. Iza podopowiadała nam jak się ubrać modnie i wygodnie w zależności od posiadanej sylwetki oraz co każda z nas powinna mieć w szafie.

kawiarenki dla rodziców (2)

Podczas ostatnich "Kawiarenek dla rodziców" w CRR rodzice się... bawili i doświadczali... by lepiej wspierać siebie i swoich bliskich.

Kwota projektu ogółem: 551 562,50 zł.
Dofinansowanie: 512 953,12 zł, z czego 468 828,12 zł to środki Unii Europejskiej, a 44 125 zł to środki Budżetu Państwa.
Wkład własny Miasta Zabrze: 38 609,38 zł.